نقشه کابینت ام دی اف

0

نقشه کابینت ام دی اف

نقشه کابینت ام دی اف با توجه به ابعاد آشپزخانه منزل شما و با توجه به دکوراسیونی که شما با کمک مشاوره گرفتن از متخصصین برای آشپزخانه منزل خود در نظر گرفته اید ترسیم می شود
در نقشه کابینت ام دی اف تمامی جزییات و نقشه راهی که قرار است آشپزخانه منزل شما را تبدیل به یک آشپزخانه شیک و مدرن بکند ترسیم می شود
و شما می توانید با مشاهده نقشه کابینت ام دی اف، چشم اندازی از ظاهر آینده آشپزخانه منزل خود تصور نمایید
و با مشاهده این چشم انداز نقاط ضعف و قوت آن را به طراحان کابینت ام دی اف گوشزد کنید
و از آن ها بخواهید با برطرف کردن نقاط ضعف و کار کردن بیشتر بروی نقاط قوت نقشه کابینت ام دی اف رویای داشتن بهترین مدل کابینت ام دی اف را برای شما محقق کنند

اپن ام دی اف شیک

اپن ام دی اف شیک امروزه بیشتر مورد توجه مشتریان قرار گرفته است چراکه دیگر اپن های معمولی قدیمی شده اند و کسانی که می خواهند به روز باشند و دکوراسیون منزل آن ها به بهترین شکل ممکن طراحی و ساخته شود، ترجیح می دهند که از اپن ام دی اف شیک برای آشپزخانه منزل خود استفاده نمایند
استفاده از اپن ام دی اف شیک در نقشه کابینت ام دی اف، بهترین مدل کابینت ام دی اف را برای شما به ارمغان می آورد
مدل کابینت MDF از ترکیب فیبر چوب با واکس و رزین ساخته می شوند. این ترکیب سپس در معرض دمای بسیار بالا قرار می گیرد تا به شکل پانل هایی دربیایند که از تخته های چندلایه چگال تر هستند. ام دی اف فقط درکابینت ها استفاده نمی شود بلکه در ساخت بسیاری از لوازم و مصالح دیگر کاربرد دارند.
چه در حال ساخت آشپزخانه ای جدید در خانه تازه تان باشید، چه در حال دوباره سازی دکوراسیون آشپزخانه قدیمی ، انتخاب کابینت آشپزخانه همیشه مهم ترین عنصر در طراحی و نقشه ریزی دکوراسیون آشپزخانه خواهد بود.
کابینت ام دی اف از ضایعات چوب ساخته میشود کابینت ها از انواع تجهیزاتی هستند که میتوانند دکوراسیون آشپزخانه را زیباتر کنند و چهره ای جذاب و متفاوت به آن ببخشند.کابنیت ها یکی از بهترین ایده ها برای زیبا کردن دکوراسیون آشپزخانه است. کابینت ها در انواع جنس و رنگ های مختلف ساخته میشوند. اما کابینت های ام دی اف یکی از بهترین کابینت ها هم از نظر شکل و هم جنس هست. بیشتر معمارن و طراحان داخلی برای تزئین آشپزخانه و زیبا کردن دکوراسیون آشپزخانه از کابینت های ام دی اف استفاده میکنند.همانطور که در مطالب قبلی گفتیم آشپزخانه قلب خانه است. پس باید به فکر زیبایی آشپزخانه باشید بهترین راه برای زیبا کردن آشپزخانه استفاده درست از همه ی وسایل ها است برای مثال کابینت های ام دی اف علاوه بر اینکه کاربرد های زیادی در آشپزخانه دارند باعث افزایش زیبایی خانه نیز میشوند. امروزه کابینت ها در نوع و رنگ های مختلف ساخته میشوند یکی از بهترین نوع آنها کابینت های ام دی اف هست که در بیشتر خانه ها از آن استفاده میکنند.
سوالی عمومی در این زمینه که افراد از خود می پرسند این است که بهترین نوع کابینت آشپزخانه چیست؟ شاید خیلی از افرادی که تجربه انتخاب کابینت برای آشپزخانه خود را نداشته اند با پی بردن به زمان بر بودن، پیچیدگی و سردرگمی که در انتخاب کابینت به آن دچار می شوند، تعجب کنند. انتخاب باید براساس شکل و نوع مدل کابینت آشپزخانه باشد از قبیل کابینت های بدون فریم (مدرن) و فریم دار (کلاسیک). موارد دیگر مانند ارتفاع و عرض کابینت با توجه به طرح و نقشه ریزی کلی ای که برای کابینت ها کشیده اید گزینش خواهند شد. درست بعداز این مرحله به سراغ جنس کابینت آشپزخانه می روید که رایج ترین آنها از قبیل کابینت MDF ، چوب طبیعی، فلزی، های گلاس، تخت چندلا، نئوپان و استیل می باشند. 

از مزایای کابینت های MDF می توان به قیمت کمتر آنها اشاره کرد. این کابینت ها از لحاظ ظاهری نسبت به چوب طبیعی، شکلی یکنواخت و واحد دارند چرا که در آنها خبری از بافت ها و گره های متعدد و مختلف چوب طبیعی نیست.  قیمت کابینت های ام دی اف نسبت به چوب بسیار ارزان تر است و به همین دلیل یکی از پرطرفدارترین نوع کابینت در دنیا محسوب می شوند. اما از معایب مدل کابینت های MDF می توان به استحکام کمتر آنها اشاره کرد، کابینت های ام دی اف تحت شرایط بخصوصی پیچ و تاب برمی دارند. شرایطی از قبیل وزن زیاد یا محیطی با رطوبت زیاد باعث بروز اینگونه پیچ و تب و خم شدگی در کابینت های ام دی اف می شود. کابینت های ام دی اف در پروسه ساخت و نصبشان، به هنگام بریدن قطعه ها نوعی فرمالدهید در هوا آزاد می کنند که می تواند باعث سوزش در چشم و ریه ها  شود.

 

🔔 حتما بخوانید: راهنمای جامع انتخاب بهترین مدل کابینت ام دی اف MDF

 

نقشه کابینت MDF

این مطلب مناسب دو گروه از افراد زیر می باشد:
1- افرادی که قصد دارند در آینده نزدیک برای آشپزخونه‌شان کابینت‌ جدیدی بسازند.
2- افرادی که میخواهند برای خانه تازه ساز، کابینت تهیه می‌کنند.
و اما نقشه کابینت ام دی اف یا هر نوع کابینت دیگری را چطور باید تهیه کرد؟ آیا جایی هست که بشود به آنها اعتماد کرد؟

اهمیت نقشه کابینت ام دی اف چقدر است؟

زمانی که کابینت‌ساز میخواهد با شما قرارداد ببند، خیلی خوب است که جزئیات را به تاییدتان برساند. یعنی یک نقشه دقیق از کابینت ام دی اف باید تهیه کند. در نقشه کابینت یک آشپزخانه، دقیقا ابعاد زیر باید مشخص گردد:طول، عمق، ارتفاع، جانمایی و غیره.
بر اساس نقشه کابینت است که قیمت‌ها محاسبه می‌شود. بر اساس نقشه کابینت است که کابینت ساخته می‌شود. پس یک کابینت‌ساز حرفه‌ای به شما یک نقشه کابینت درست و حسابی ارائه می‌کند. اهمیت نقشه کابینت مثل اهمیت نقشه خونه است موقع ساخت یک ساختمان.

چطور نقشه کابینت ام دی اف رو تهیه کنم؟ خودم باید ترسیم کنم؟

اصولاً نیازی نیست در نقشه کابینت ام دی اف یا نقشه هر نوع کابینت دیگری را تهیه کنید. این وظیفه کابینت ساز است معمولاً هم این کار را رایگان باید انجام بدهند.
شاید بپرسید پس من برای تهیه نقشه کابینت باید چه کار کنم؟ پاسخ این دو مورد است:
الف) نظر و سلیقه‌ات را درباره طرح کلی کابینت به طور شفاف به کابینت‌ساز بگویید.
ب) اندازه‌ها و جانمایی‌های نقشه کابینت که به شما ارائه داده می شود را دقیق چک نمایید.